+90 535 670 88 42

You can also send sms or whatsapp message for reservation or asking any questions.

Bodrum Pamukkale Popularity 5

poniedziałek, piątek

Price
Details

€ 29 ,-Per Person

Properties
Details

  •    Air-Conditioned bus service
  •    Lunch included
  •    Full Insurance
  •    Available for disable people
  •    Children can join

RELATED TURS

BODRUM PAMUKKALE Details

  

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ Z POLSKI I OTRZYMAJ do 10% RABATU! (kliknij) 


   PAMUKKALE - kolejny cud przyrody w Turcji (wraz z Kapadocją) wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Gorące źródła wypływające spod ziemi w miejscu pęknięcia płyt tektonicznych przez miliony lat utworzyły malownicze skalne tarasy. Pamukkale znaczy dosłownie "Zamek z bawełny" i nie można odmówić temu określenia słuszności. Woda wypływająca ze źródeł wzgórza bogatego w wapień, osadzała ten minerał na zboczu wzgórza tworząć kaskadowe półeliptyczne nacieki nazywane trawertynami. Śnieżna biel trawertyn widoczna jest już na wiele kilometrów co nadaje temu miejscu bajowego uroku. Już w czasach rzymskich ludzie odkryli lecznicze właściwości tych wód i nad nimi wybudowano miasto Hierapolis, które w starożytności cieszyło się sławą uznanego sanatorium. Miejscem, które robi porażające wrażenie jest największa w Azji Mniejszej doskonale zachowana Nekropolia, gdzie znajdują się zabytki sztuki sepulkralnej, powstałe na przestrzeni kilkuset lat - rzymskie, bizantyjskie i seldżuckie. Oprócz tego zobaczą Państwo antyczny teatr, antyczny basen - nazywany basenem Kleopatry, Rzymskie Łaźnie, Bramę Domicjana, Bramę Bizantyjska, ruiny Świątyni Apolla. 


PROGRAM WYCIECZKI: wyjazd z hotelu około 5:30 (godzina zależy od hoteli), przerwa na śniadanie (lunch pakiet z waszego hotelu), obiad (bez napojów), dojazd do Pamukkale i czas wolny na wapiennych tarasach, Hierapolis, Necropolia, antyczny teatr, Rzymskie Łaźnie, Brama Domicjana, Brama Bizantyjska, ruiny Świątyni Apolla. Wizyta w Galerii skór. Dla chętnych jest kąpiel w basenie Kleopatry (12€). Powrót do hotelu ok 21:00 (w zależności od położenia hotelu)


CZAS TRWANIA: od 5:30 do ok 21:00 (w zależności od położenia hotelu)

DNI WYJAZDU: poniedziałek, piątek

OBSŁUGIWANE REJONY: Bodrum, Gümbet, Bitez, Akyarlar, Turgutreis, Yalıciftlik, Ortakent, Yalıkavak, Kadıkalesi, Gümüşlük, Gündoğan, Türkbükü, Torba, Içmeler, Bardakçı, Golturkbuku

CENA: dorosla osoba - 29€ (obiad + wstęp do Pamukkale (tarasy, Hierapolis, Nekropolia, antyczny teatr)

DZIECI: 0 - 5lat za darmo, 5 - 11lat - 15€

W CENIE: transfer z i do hotelu, bilety wstępów do Pamukkale, obiad (bez napojów), pilot w j. polskim, ubezpieczenie

OPCJONALNIE: napoje, dla chętnych kąpiel w basenie Kleopatry 12€

CO ZABRAĆ: W recepcji (dzień wcześniej przed kolacją) zamówić suchy prowiant (lunch packet) i budzenie. Kąpielowki, klapki, ręcznik, krem do opalania, wygodne obuwie, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy

WAŻNE: prosimy o zabranie dokumentów poświadczających wiek dziecka, przy kasach na podstawie paszportu sprawdzają wiek dzieci. Do zniżek w Turcji liczony jest rok urodzenia (a nie miesiąc)

P.S. Polecamy rodzinom z małymi dziećmi do 5 lat wykupienie dodatkowego miejsca w autobusie za 50%. Dzieci do 5lat wycieczke mają za darmo, ale bez gwarantowanego miejsca w autobusie (tzn. siedzą u rodziców na kolanach) !


ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA NASZ FORUM 'TURCJA - WAKACJE' (kliknij)

BODRUM PAMUKKALE Pictures

BODRUM PAMUKKALE Destination